+ 48 530 756 334

Do pływania kajakiem nie potrzebne są żadne szczególne uprawnienia ale wskazane jest aby w grupie płynących kajakarzy choć jedna osoba miała takie doświadczenie za sobą.

Kajakiem spokojnie mogą płynąć młodzi ludzie jak i strasze osoby. Nie wymaga to specjalnej kondycji. Na spływie przyda sie umiejetność pływania lecz nie jest ona niezbędna.
Podczas pływania kajakiem obowiązkowo zakładamy kamizelkę asekuracyjną. Na spływ po łagodnych rzekach, których u nas jest przynajmniej kilka możemy zabrać małe dzieci, wtedy jednak wskazane jest wynająć kajak który jest przystosowany do ich przewożenia.
Takie kajaki są większe, bardziej stabilne, o wyższej burcie i ze specjalnie wydzielonym miejscem dla dziecka. Dziecko umieszczane jest dla dodatkowego bezpieczeństwa w specjalnym dodatkowym siedzeniu. Mamy takie kajaki w ofercie tj. kajaki Vista z dodatkowym siedzeniem dla małego dziecka. Przy zastosowaniu takiego siedziska rodzic ma swoją pociechę dosłownie pod ręką.

Dla poczatkujacych kajakarzy trasa nie powinna być zbyt długa gdyż wtedy przyjemność zanika i zamienia sie w „męczarnie”. Trasy spływów powinny być dobierane do poziomu i umiejetności najsłabszych kajakarzy. Debiutujący kajakarze powinni wybierać spokojne rzeki takie jak Piława, Rurzyca. Ci bardziej zaawansowani mogą próbować swoich sił na  rwących rzekach z wieloma przeszkodami których w ofercie nie mamy lecz bez problemu możemy ich tam zawieść i przywieść.

Polecamy im Płytnice, górny odcinek Parsęty czy inne wg życzenia.

Turyści płynący Piławą, Rurzycą, Drawą i Brdą otrzymują na czas spływu najnowsze mapki tych rzek.

Pilawa
Krutynia
Pilawa
Pilawa
Biebrza
Biebrza
Biebrza
Krutynia
Pilawa
Krutynia
Biebrza
Krutynia
Krutynia
Krutynia
Krutynia
Biebrza
Krutynia
Pilawa
Biebrza
Pilawa
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20