+ 48 530 756 334

Spływ kajakowy Dobrzyca

Spływ kajakowy Dobrzyca przeznaczony jest dla wszystkich fanów mocnych wrażeń. Jeśli ktoś lubi wodne szaleństwa, to ta atrakcja wodna jest przeznaczona dla niego. Na spływ można udać się samodzielnie, ale można zabrać na niego również swoich bliskich i znajomych. Całkowita długość spływu kajakowego wynosi około 60 kilometrów, dlatego jest to kilka godzin niesamowitej przygody, którą ciężko będzie wymazać z pamięci. Jest to doskonała atrakcja zarówno dla osób młodych, jak i tych dorosłych. Spływ nie jest zbyt trudny, (z wyjątkiem górnego odcinka do Nowej Wsi), chociaż umiejętności techniczne na pewno się przydadzą, aby zakończył się on pełnym powodzeniem. Może to być też doskonała niespodzianka urodzinowa dla członka rodziny.


Dobre zagospodarowanie terenu

Dobrą informacją dla zainteresowanych osób jest to, że szlak jest dobrze zagospodarowany, wokół niego jest wiele pięknych widoków oraz zielonych terenów. Na brak wrażeń na pewno nie będzie można więc narzekać. Szlak jest dodatkowo oznakowany, dlatego kajakarze nie muszą obawiać się o to, że podczas spływu wydarzy się coś nieprzewidzianego i się zgubią. Do takich sytuacji na pewno nie dojdzie. W górnej partii spływu mija się wieś Motarzewo oraz płynie się niewielkim, lecz bardzo malowniczym jeziorkiem o nazwie Machliny Wielkie. Po drodze mija się również takie miejscowości jak: Nowa Wieś, Dobrzyca oraz Golce. Jak widać, można więc zwiedzić kawałek Polski, dlatego też z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób, które są żądne wrażeń i mają pociąg turystyczny. Na trasie spływu są też przygotowane miejsca, w których można bez problemów rozbić namiot, jeśli ktoś będzie chciał podziwiać z bliska przyrodnicze atrakcje. Nie brakuje tam pięknych roślin oraz rzadko spotykanych zwierząt, dlatego na pewno warto im chwilę poświęcić.


Spływ kajakowy Dobrzyca - spływ z przeszkodami

Chociaż ogólna trasa spływu nie jest zbyt trudna, to jednak na drodze można napotkać kilka przeszkód, które mogą być trudne do pokonania. To jednak dodatkowa atrakcja dla wielu osób, ponieważ dzięki temu spływ nie jest nudny, a jest ciekawy i ludzie chcą powrócić na jego trasę w przyszłości. Po drodze można więc napotkać tamy zbudowane przez bobry, czy też obalone drzewa. Oczywiście jest to spore utrudnienie dla mało doświadczonych osób. Jednak płynie się bardzo sprawnym kajakiem, którym można bez problemów sterować, dlatego na sprzęt raczej też nikt nie powinien narzekać. Turyści zaopatrywani są w kamizelki, dlatego niegroźne jest dla nich nawet wpadnięcie do wody. Spływ jest bardzo atrakcyjny pod kątem turystycznym, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.


Różne opcje zakończenia

Spływ kajakowy Dobrzyca może być zakończony dwojako. Zakończyć można go w Krępsku, jednak osoby, które są bardziej wymagające, mogą płynąć nieco dalej, w kierunku Dobrzycy. Każdy sam może zdecydować, gdzie konkretnie zakończyć spływ, dlatego jest to zależne od samopoczucia oraz warunków pogodowych. Na pewno jednak zainteresowani mogą być pewni dobrej zabawy, dlatego jest to przygoda, którą będzie się pamiętać przez długie miesiące. Szlak jest bardzo malowniczy, dlatego też jest polecany osobom, które nie chcą sportowej rywalizacji, lecz skupiają się na miejscach, które mijają podczas spływu. Z racji tego szlak jest chętnie wybierany, chociażby przez małżeństwa, czy też przez zwolenników przyrody oraz środowiska. Można w ten sposób blisko obcować z naturą, a dla wielu młodych osób jest to po prostu spełnienie jednego z marzeń, dlatego warto przeżyć taką przygodę na własnej skórze.


Niezapomniane doznania na spływie rzeką Dobrzyca

Spływ kajakowy Dobrzyca gwarantuje wszystkim turystom niezapomniane doznania. Na pewno jest to jedna z najciekawszych form spędzania wolnego czasu w pobliżu Dobrzycy. Szlak miejscami jest co prawda nieco uciążliwy, ale pokonanie go daje ogromną satysfakcję wszystkim osobom, które zdecydują się na ten krok. Dodatkowo każdy sam może zdecydować, gdzie jego wycieczka się zakończy, a więc nie jest to z góry przewidziane, decyzję można podjąć na szlaku, nie ma z tym większych kłopotów. Ważne jest to, że ten szlak dostarcza wielu emocji, można się na nim skutecznie odstresować i poczuć się znów młodym. Do tego przeżyje się przygodę życia, a nad sprawnym przebiegiem spływu będą czuwać doświadczone osoby, które mają w tym wieloletnią wprawę i na pewno każda przygoda zakończy się pomyślnie. Turyści zachwyceni są nie tylko wspaniałym szlakiem kajakowym, ale też malowniczymi widokami, dlatego warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić te piękne chwile i miejsca na fotografiach. 

Transport kajaków – odległości od naszej bazy

MiejscowośćIlość km
Machliny38 km
Nowa Wieś43 km
Iłowiec46 km
Dobrzyca49 km
Rudnica53 km
Golce52 km
Ostrowiec41 km
Czapla59 km
Tarnowo65 km
Krępsko76 km

Spływ kajakowy Pilawa Rurzyca-Dobrzyca