+ 48 530 756 334

Jeśli lubicie aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury to spływ kajakowy (Piława, Drawa, Brda, Rurzyca, Dobrzyca, Gwda, Pętla Szczecinecka) jest najlepszym co może się Wam przytrafić.  My Wam w tym pomożemy.

Nasza oferta obejmuje:


  • Spływy kajakowe jednodniowe

Nie zawsze mamy czas aby wybrać się na dłuższy spływ. Alternatywą są spływy jednodniowe. W naszej okolicy jest kilka bardzo interesujacych krajobrazowo odcinków rzek i jezior. Można je  przepłynąć w kilka godzin bez większego wysiłku i spedzić czas w sposób aktywny. Jednodniowe eskapady kajakiem są dobrym rozwiazaniem dla osób które nie chcą biwakować w namiocie czy kwaterze. Taki sposób sprawdza się także w przypadku rodzin z dziećmi, z którymi transport i nocowanie w namiocie może być zbyt kłopotliwe. Jednodniowe spływy to również doskonała okazja, by sie przekonać i sprawdzić, czy faktycznie odpowiada nam taka rozrywka – po jednym dniu możemy zdecydować, czy chcemy taką przygodę powtórzyć, czy jednak nie czujemy się w kajaku zbyt dobrze.


  • Spływy kajakowe weekendowe

W wolny weekend zwłaszcza podczas ładnej pogodny nie ma sensu siedzieć w domu przed TV czy komputerem. Świetnym sposobem na urozmaicenie tych dwóch dni jest udział w spływie kajakowym . Nie wymaga to specjalnego przygotowania fizycznego a koszt takiej eskapady nie jest przesadnie duży. Spływ weekendowy wiąże się z organizacją noclegu najczęściej na polu namiotowym. Należy się więc właściwie przygotować logistycznie. Również nie należy zapomnieć o kiełbaskach, ziemniakach czy innych smakołykach. Wieczorem warto posiedzieć przy ognisku zwłaszcza gdy jesteśmy w dobrym towarzystwie.
Jeśli ktoś nie potrafi sie rozstać ze swoim psiakiem nie ma żadnych przeszkód aby zabrać go na spływ.  Wtedy proponujemy wypożyczyć kanu gdyż jest tam zdecydowanie więcej miejsca. Zmieścić się tam może bez problemu duży pies. Sami w przeszłości na spływy wielokrotnie zabieraliśmy naszego setera i było ciekawie… zwłaszcza gdy przepływaliśmy niedaleko kaczek.


  • Spływy kajakowe wielodniowe

Zapraszamy na spływy kilkudniowe. Nasze rzeki świetnie się do takich spływów nadają. Np.spływ Piławą najlepiej pokonać w 5 – 6 dni. Pola biwakowe są rozmieszczone w taki sposób że można zaplanować spływ na wiele dni.  I co tu dużo pisać najlepsze spływy trwają tydzień, w tym czasie już można wypocząć i zapomnieć choć na chwilę o codziennych troskach.

Najczęściej obsługiwanymi przez nas rzekami są Piława, Drawa, Rurzyca, Dobrzyca, Gwda, Pętla Szczeciniecka, Brda.
Dla początkujących kajakarzy polecamy Piławę i Rurzycę, które nie przysporzą żadnego problemu nawet nowicjuszom.Przyjeżdżając do nas możecie wypożyczyć kajaki dwuosobowe, jednoosobowe oraz kanu trzyosobowe wraz z osprzętem, w postaci lekkich wioseł polietylenowych, kamizelek asekuracyjnych w tym również w rozmiarach dla małych dzieci. Nasz sprzęt wyprodukowany został przez czołowe firmy światowe takie jak Perception, Rainbow. Wszystkie nasze łódki są bardzo komfortowe, wykonane z polietylenu co gwarantuje dużą wytrzymałość i pozbawia użytkowników niemiłych przygód  typu  nagła dziura w dnie łódki. Nasz sprzęt jest w przeważającej części zupełnie nowy, kilkanaście kajaków ma za sobą kilka spływów.
Wypożyczamy kajaki wraz z wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi osobom pływającym indywidualnie jak i zorganizowanym grupom. Kajaki dostarczamy na miejsce początkowe spływu oraz odbieramy po jego zakończeniu w miejscu wcześniej ustalonym. Transportujemy jednorazowo do 8 uczestników spływu oraz max. do 15 kajaków.
Jeśli liczba uczestników jest zbyt duża, byśmy mogli zabrać busem wszystkich nad rzekę,  to wtedy zapraszamy samych kierowców, a pozostałe osoby oczekują w miejscu rozpoczęcia spływu. Po zakończeniu spływu kierowców zabieramy razem z kajakami i wracamy do naszej bazy gdzie zaparkowane są samochody lub w inne miejsce parkowania pojazdów. Odwiezienie kierowców nie generuje dodatkowych kosztów, o ile parking znajduje się na trasie powrotnej do bazy. Turystów niezmotoryzowanych nie pozostawiamy samych sobie, również mogą liczyć na podwiezienie np. do stacji PKP. Samochody przed spływem można również za  opłatą zostawić w gospodarstwach usytuowanych w pobliżu rzeki. Wariant ten czasami może być wygodniejszy jednak jest mniej bezpieczny i na pewno droższy. My ze swej strony w tej kwestii zawsze staramy się doradzić rozwiązanie najwygodniejsze i najtańsze dla klienta.


Nasi klienci na czas spływu mogą bezpłatnie zaparkować swoje samochody na terenie naszej posesji.


Rezerwacja sprzętu

Sprzęt kajakowy zwłaszcza dla większej ilości osób i na dłuższy okres czasu wymaga wcześniejszej rezerwacji. Możemy tego dokonać osobiście w naszej siedzibie, drogą mailową albo telefonicznie. Przy składaniu zamówienia należy uwzględnić najważniejsze informacje, takie jak ilość i rodzaj wypożyczanych kajaków, kanu, zapotrzebowanie na dodatkowy sprzęt np. worki wodoszczelne, beczki, sprzęt biwakowy. Należy podać termin rozpoczęcia i zakończenia spływu oraz określić miejsce w którym planowany jest początek i koniec spływu.
Więcej info w zakładce „Kontakt“. Zapraszamy i życzymy udanego wypoczynku.

Pilawa
Krutynia
Pilawa
Pilawa
Biebrza
Biebrza
Biebrza
Krutynia
Pilawa
Krutynia
Biebrza
Krutynia
Krutynia
Krutynia
Krutynia
Biebrza
Krutynia
Pilawa
Biebrza
Pilawa
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20